Костова и Шиникова с победи в Чехия

Българките Елица Костова и Изабелла Шиникова се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Старе Сплави (Чехия) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство.

Костова победи квалификантката Ана Бондар (Унгария) с 6:3, 3:6, 6:1 за 2:33 часа. Шиникова пък спечели срещу втората в схемата румънка Жаклин Адина Кристиан (Румъния) с 6:2, 7:5 за 74 минути. Във втория сет българката на два пъти успя за заличи преднина от пробив в полза на румънката. При 4:5 Шиникова спечели три поредни гейма и затвори мача. Двете българки заработиха по 11 точки за световната ранглиста и по 654 долара.

На четвъртфиналите Шиникова ще играе срещу квалификантката Тайисия Мордергер (Германия), а Костова излиза срещу друга тенисистка, преминала през пресявките - Ани Миачика (Хърватия).

В турнира на двойки Костова и Жаклин Адина Кристиан (Румъния), водачки в схемата, се отказаха от четвъртфиналния мач срещу Йохана Маркова (Чехия) и Сара-Ребека Секулич (Германия). Шиникова и Ксения Бекер (Русия), трети поставени, се класираха за полуфиналите след успех над Катарина Хобгарски (Германия) и Олга Янчук (Украйна) с 6:4, 6:3 за 62 минути.