Украйна отнесе Албания с 4:1 в контрола

Украйна разби Албания с 4:1 в контролна среща, която се игра във френското алпийско градче Евиан. Срещата беше под въпрос заради неуредици между организаторите и домакините, но все пак за радост и на двата отбора се състоя.

Селекционерът на Украйна Андрий Шевченко е поставен под напрежение в страната заради неубедителните резултати в последно време и играчите му се постараха да докажат, че критиките не са основателни.

Украинците не оставиха никакви съмнения за превъзходството си и си обезпечиха победата още преди почивката. Йевхен Коноплянка откри резултата в 31-ата минута, а само пет по-късно Андрий Ярмоленко покачи на 2:0. В последната минута на първото полувреме отново Ярмоленко оформи класическата преднина от 3:0. И трите гола бяха създадени в комбинации между Коноплянка, Ярмоленко и бразилеца Марлос, който вече има украински паспорт и играе за жълто-сините.

През второто полувреме срещата се доиграваше, като албанците върнаха едно попадение в 88-ата минута. 21-годишният халф на Бреша Емануеле Ндой разпечата Андрей Лунин, но само секунди по-късно Коноплянка охорми крайното 4:1, след като се разписа на празна врата след пас на Ярмоленко.