Бразилия с невероятен обрат срещу САЩ (видео + снимки)

Олимпийският волейболен шампион Бразилия записа 4-а поредна и общо 5-а победа в Лигата на нациите. "Селесао" сътвори невероятен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (21:25, 20:25, 25:19, 25:20, 20:18) срещу непобедения до този момент тим на САЩ в последния мач от турнира в Група 6, на който бяха домакини, игран тази вечер в пълната зала в град Гояния.

Така воденият от треньора Ренан Дал Зото отбор е на второ място във временното общо класиране на Лигата с 5 победи, 1 загуба и 15 точки, с колкото е лидера - световния шампион Полша. САЩ са 3-и също с 5 победи и 1 загуба, но с 14 точки. Този уикенд Бразилия ще играе на турнира в Група 11 в Уфа срещу домакините от Русия, Китай и Иран. Американците пък ще изиграят мачовете си в Група 9 в Отава (Канада) срещу "кленовите листа", Германия и Австралия.

4

Американците започна силно срещата и успяха да спечелят първия гейм с 25:21 благодарение на звездата си Матю Андерсън. Частта ще се запомни с разразилия се спор между диагонала на "Селесао" Уолъс Де Соуса и главия съдия Луис Херардо Масиас при резултат 21:19, след който играчът на домакините получи и жълт карт. Андерсън продължи да тормози бразилското посрещане. С подкрепата и на Томас Джаешке САЩ взе и втората част в своя полза след 25:20. Олимпийските шампиони от Бразилия, обаче, не се предадоха и след изключителна игра на Уолъс и Маурисио Боржеш първо стигнаха до равенство в геймовете, а след това измъкнаха драматично и тайбрек след 20:18.

Именно Уолъс (2 блока, 1 ас и 49% ефективност в атака) и Боржеш (

5 блока!

, 2 аса и 52% ефективност в атака) станаха най-полезни за Бразилия с 21 и 20 точки за победата. За американския тим Матю Андерсън заби 23 точки (1 ас и 56% ефективност в атака), а Томас Джаешке реализира 18 точки (1 ас и 59% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.

БРАЗИЛИЯ - САЩ 3:2 (21:25, 20:25, 25:19, 25:20, 20:18)