Венеция на Пипо Индзаги си уреди среща с Палермо на 1/2-финала за влизане в Серия “А”

Воденият от Филипо Индзаги тим на Венеция се класира по абсолютно убедителен начин за 1/2-финалния плейоф за влизане в Серия “А”. Това стана след успех с класическото 3:0 над Перуджа на Алесандро Неста в 1/4-финалния сблъсък между двата тима. Индзаги изгледа мача от трибуните, тъй като бе наказан, но това не попречи на възпитаниците му да си свършат работата по най-добрия възможен начин и да си уредят среща с Палермо на Ивайло Чочев в следващата фаза.

Венеция поведе в резултата с попадение на Лео Щулац в 30-ата минута , а през втората част Марко Модоло в 74-ата и Марко Пинато в 83-ата минута довършиха съперника с още два гола.

Така Венеция се приближи с едно стъпало към завръщане в Серия “А”, като тимът не е играл в елита от 2002 година насам.

По-рано днес Читадела, чийто треньор е друг световен шампион с Италия от 2006 година - Фабио Гросо, също се класира на 1/2-финала след равенство 2:2 с Бари и си уреди среща с Фрозиноне.