Бивш нападател на Литекс удари участник на Мондиал 2018 с красив гол (видео)

Финалистът на предстоящото световно първенство Исландия отстъпи на Норвегия с 2:3 в една от последните си контроли преди заминаването за Русия. Защитникът на Левски Холмар Ейолфсон остана на резервната скамейка и не се появи в игра, но своя отпечатък върху мача остави друг футболист, познат у нас. Бившият нападател на Литекс Бьорн Йонсен откри резултата в 15-ата минута и затвърди отличната си форма, след като през сезона вкара 19 гола за Ден Хааг в холандската Ередивизие.

Роденият в Ню Йорк Йонсен избра през миналата година да играе за Норвегия, въпреки че има двойно гражданство и можеше да представя САЩ. Той се разписа след четвърт час игра с мощен удар от границата на наказателното поле, оказал се неспасяем за вратаря на домакините Фредерик Шрам.

Исландците изравниха в 30-ата минута с попадение на Алфред Финбогасон от дузпа, а в средата на втората част Гилфи Сигурдсон направи 2:1 с добавка отблизо. Преди това Бьорн Йонсен уцели гредата с глава.

Норвежците, които са съперник на България в Лигата на нациите, не се предадоха. В 80-ата минута Джошуа Кинг открадна топката от вратаря и спокойно опъна мрежата, а в 85-ата Александер Сьорлот бе забравен в наказателното поле и с левия крак донесе победата на тима, воден от Ларс Лагербак.

ИСЛАНДИЯ - НОРВЕГИЯ 2:3
0:1 Б. Йонсен (15)
1:1 А. Финбогасон (30) д.
2:1 Г. Сигурдсон (70)
2:2 Дж. Кинг (80)
2:3 А. Сьорлот (85)