Словения спря негативна серия

Националният отбор по футбол на Словения постигна победа с 2:0 в контролна среща с Черна гора, играна в Подгорица. По този начин възпитаниците на Томаж Кавчич спряха негативната си серия от 4 поредни мача без победа, 3 от които загуби.

Резултатът в мача бе открит от бившия нападател на Лудогорец Роман Безяк, който се разписа от дузпа в 39-ата минута. Миха Заич подпечата успеха на гостите с второ попадение в 79-ата минута след асистенция на Домен Црънигой.

За Черна гора пък това бе 6-и пореден двубой без победа на сметката, като в тях влизат приятелски срещи и официални мачове.

Както е известно, Словения е в една група с България в новосъздадената Лига на нациите, като двата тима ще се изправят един срещу друг на 6 септември.