Гофен спаси 4 мачбола и пречупи Монфис, Чилич разби американец

Пставеният под №8 Давид Гофен се пребори за драматична победа в третия кръг на "Ролан Гарос". Белгиецът надви в изключително оспорван мач, който започна вчера и се доигра днес, №32 в схемата Гаел Монфис (Франция) с 6:7 (6), 6:3, 4:6, 7:5, 6:3.
Гофен спаси 4 мачбола по пътя към победата в двубоя, който вчера бе прекъснат при аванс от 3:2 с пробив за белгиеца третия сет. При 5:4 в четвъртата част полуфиналистът от 2008 година Монфис сервираше за победата и имаше 4 мачбола, но Гофен се пребори за маратонския 10-и гейм и в крайна сметка пречупи съперника си след общо 3 часа и 58 минути игра. В следващата фаза Гофен ще играе с италианеца Марко Чекинато.
В същото време, за 1/8-финалите се класира и поставеният под №3 Марин Чилич. Хърватинът отнесе с 6:3, 6:2, 6:4 Стийв Джонсън (САЩ) и за място на 1/4-финалите ще спори с поставения под №18 италианец Фабио Фонини.