Мадисън Кийс отново е във втората седмица на "Ролан Гаорс"

Финалистката от Откритото първенство на САЩ Мадисън Кийс се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос" за втори път за последните три години. Поставената под номер 13 в схемата американка победи Наоми Осака (Япония) с 6:1, 7:6(7) за 83 минути.

Кийс пласира 30 печеливши удара срещу само 8 за съперничката си и направи четири пробива в мача. Американката спечели набързо първия сет и поведе с пробив с 3:1 във втория, след което настъпи спад в играта й. Осака стигна до обрат, след като взе три поредни гейма. Кийс сервираше за победата при 5:4 и пропиля мачбол. В последвалия тайбрек тя изоставаше с 1:4, но спечели последните три точки, а с това и двубоя, след като Осака не се възползва от две възможности да вземе втората част.

В четвъртия кръг Кийс ще играе срещу победителката от мача между Елина Свитолина (Украйна) и Михаела Бузарнеску (Румъния). Юлия Путинцева от Казахстан също се класира за четвъртия кръг след успех срещу Ван Цян (Китай) с 1:6, 7:5, 6:4 за 2:18 часа.

Номер 14 Даря Касаткина (Русия) елиминира Мария Сакари (Гърция) с 6:1, 1:6, 6:3 за 1:37 часа.