Юношите на ЦСКА-София завършиха първенството с разгром и купа

Юношите на ЦСКА-София до 15 години завършиха сезона в Югозападната зона на Елитната група с разгромна победа със 7:0 срещу Спортист 2009 (Своге). Двубоят се игра на базата в Панчарево.

Червените, водени от Христо Марашлиев, пропуснаха невероятни възможности за гол преди да излязат напред в 34-ата минута, когато точен беше Цветелин Стоичков. Централният защитник Мартин Аврамов удвои от фаул в 39-ата минута, Цветомир Цанев направи пренината класическа четири по-късно, а в 45-ата и 61-ата Аврамов отбеляза още два гола и оформи хеттрика си. В 73-ата минута Георги Манев се разписа за 6:0, а в 75-ата Данаил Стойчев вкара седмия гол в мача.

След края на двубоя делегатът на срещата Георги Славчев връчи купата за второто място в Югозападната зона на тима и пожела на възпитаниците на Христо Марашлиев успех по време на Републиканското първенство. Жребият, в който са включени най-добрите 16 отбора от четирите зони на Елитната група до 15 години, ще се тегли на 4 юни (понеделник). На 7 юни (четвъртък) ще се играят първите мачове от 1/8-финалите, а реваншите ще се състоят на 10 юни (неделя).

снимка: cska.bg