Себастиан Льоб с нов подиум в Световния раликрос

Деветкратният световен рали шампион Себастиан Льоб продължи серията от челни места на подиума на всеки финал от Световния рали крос шампионат тази година, подчертавайки своята последователност и скорост зад волана на Peugeot 208 WRX. Неговото 3-о място на подиума в Силвърстоун помогна на пилота от отбора Peugeot Total да затвърди второто си място в шампионата.

Себастиан Льоб, победителят от предходния кръг в Белгия, имаше стабилно представяне през уикенда и подчерта своето темпо с финал на подиума. С 2 втори места в квалификациите и победа в полуфинала, той демонстрира поредно борбено представяне в шестте обиколки на финала след изоставане на старта, добавяйки нов трудно спечелен трофей към своята колекция: 4 подиума в 4 кръга от Световния рали крос шампионат на ФИА досега в този сезон.

Настоящият шампион Йохан Кристоферсон увеличи преднината си в генералното класиране при пилотите с заслужен успех и вече има 3 победи от 4 надпревари през 2018-та.

Кевин Хансен се класира 6-ти за финала след ден, пълен с приключения: въпреки всичко това беше събитие, на което шведският младеж действително премина критичната точка, като достигна до финала за първи път тази година. За нещастие той спука гума след голям скок на Силвърстоун, което го лиши от резултат – но "младшият" на отбора показа завидна скорост и потенциал от старта до финала.

Тими Хансен имаше отлична скорост, но никакъв късмет на Силвърстоун. В челните редици от самото начало на уикенда, демонстриращ за пореден път своя талант по време на квалификациите и дори печелейки състезание в събота, шведът беше спрян на полуфинала от спукана гума, което означаваше, че не може да продължи нататък. Тими е е единственият пилот, печелил състезание във всеки от кръговете на Световния рали крос шампионат 2018 досега.

Досега отборът Peugeot Total е бил на подиума с поне един автомобил във всеки кръг от шампионата. Отборът на Peugeot в момента заема трето място в класирането на отборите – само 1 точка след 2-рия, докато Себастиан Льоб се осигури 2-ото място в класирането на пилотите.

СЛЕДВАЩ КРЪГ

Световният раликрос шампионат на ФИА отива в Хел! Прочутата норвежка локация ще бъде домакин на следващия кръг от сериите на 9-10 юни близо до Тронхайм на западното крайбрежие. Дългата 1,019 километра писта Ланкебанен, състояща се от 63% асфалт и 37% чакъл, винаги привлича многобройни зрители заради високите скорости и впечатляващите завои, а Себастиан Льоб финишира на подиума миналата година. Влизането в състезанието, най-северната спирка от календара, е винаги внушително - и е още една чудесна възможност за звездните пилоти на PEUGEOT да заблестят.