Миньор Пк "удари" Марек, феновете протестират

Миньор (Перник) записа 9-та пролетна победа, след като се наложи над Марек с 3:2. Двата отбора направиха приятен за гледане мач украсен с 5 попадения. Домакините бяха по-активни, но стигнаха до гол чак в 36-та минута. Кристиян Слишков с отмерен удар от границата на наказателното поле завърши хубава атака започната от Селимински и преминала през Георгиев.
Няколко минути по-късно Слишков, пък асистира на Антон Атанасов за 2:0. Младокът получи топката от Лъчезар Георгиев и я сервира на Атанасов пред опразнената врата. Преднината на Миньор стана класическа в 58-та минута. Минута след като се появи на терена юношата Андрея Пирков бе на точното място след пробив отдясно и реализира първия си гол за мъжкия отбор.
Успокоени от солидния си аванс перничани намалиха темпото и позволиха на съперника си да направи загубата си минимална. В 65-та резервата Асен Васев вкара красив гол, а 13 по-късно друга смяна на дупничани Робертин Атанасов оформи крайното 3:2.
Във втори пореден мач феновете на Миньор протестираха срещу готвените промени в закона за хазарта, като издигат транспарант: "Не убивайте спорта"!