Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Пелето не успя да грабне титлата

Надежда Доброславци спечели званието “Столичен първенец” за сезон 2017/2018! Тимът на треньора Методи Атанасов победи на финала Левски – Раковски с 2:0 и сега ще играе бараж срещу победителя от сблъсъка Бенковски (Костенец) – Спортист (Своге), съобщиха колегите от Витоша Нюз. Този мач ще се проведе на 30 май.

Спечелилият допълнителния бараж придобива право на участие в квалификациите за влизане в Югозападната Трета лига.

Надежда имаше надмощие над Левски – Раковски почти през цялото време на срещата, играна в Бистрица. Над 300 верни фенове драха гърла в подкрепа на своите любимци от Доброславци. Достойна съпротива обаче оказа и младият тим на Левски – Раковски, предвождан от Станислав Ангелов. Пелето беше и играч №1 на мача. С отличните си изяви бившият национал и звезда на Левски буквално отчая нападателите на съперника.

Преди почивката играта беше скучна и се запомни само един опасен силен изстрел на Теодор Дойчев, прелетял покрай вратата на Майкъл Матев. Младият вратар заслужи изключително висока оценка заради перфекните си намеси. Той спаси почти невъзможни за отразяване удари на Борислав Борисов, Георги Веселинов и Калоян Бонев.

Заради контузия още преди почивката играта напусна и бившето крило на Левски Милан Коприваров, с което задачата на неговите съотборници стана още по-трудна. През второто полувреме по-добрата физическа подготовка на “белите” си каза думата и опасностите пред вратата на Матев се заредиха една след друга.

На два пъти гредите спасиха Левски след шутове на Георги Веселинов и Бонев, но развръзката не закъсня. Четвърт час преди края на мача капитанът на символичните домакините Георги Вътов се извиси в наказателното поле и засече точно в мрежата центриране от фаул на Дойчев за 1:0!

85-ата минута се оказа фатална за “светлосините”. Бонев се възползва от грешка в крайната защита на Левски – Раковски, изскочи на стрелкова позиция, но не прояви егоизъм, а върна топката към непокрития Борисов, който преодоля Матев за крайното 2:0!

Футболистите на отбора-победител посветиха успеха на своя капитан Вътов, който през изминалата седмица стана горд баща на близнаци – момче и момиче!

Надежда (Доброславци): Калоян Гадевски, Иван Гайдаджийски, Кирил Беров, Васил Вакадинов, Георги Вътов, Теодор Дойчев, Йордан Калеканов, Даниел Николов, Георги Веселинов, Борислав Борисов, Калоян Бонев (Асен Асенов, Божидар Тодоров, Мариян Иванов, Георги Георгиев, Преслав Николов, Георги Костадинов, Пламен Пенев)

Левски – Раковски: Майкъл Матев, Станислав Петелков, Светослав Гълъбов, Станислав Ангелов, Цветан Митев, Никола Яначков, Борис Мидилев, Георги Ковачев, Мартин Чакински, Милан Коприваров, Росен Стоименов (Роберт Петров, Калоян Генчев, Илия Петков, Георги Младенов, Георги Василев, Патрик Попов, Борис Йорданов)