България с бронз в първия ден на Световна младежка лига по карате

България с бронз в първия ден на  Световна младежка лига по карате
България спечели бронзов медал в първия ден на Световна младежка лига по карате, която се провежда в "Арена Армеец" в София. Алан Априлов се класира трети в дисциплината кумите в категория до 70 килограма при кадетите (14-15 години). В категорията имаше общо 58 участници, а Априлов стигна до отличието с пет победи. Българинът стартира с три поредни успеха, но на четвъртфиналите отстъпи пред Николай Селивестров (Русия). Руснакът стигна до финала и изтегли Априлов на репешажите. Българинът постигна нови две победи и така завоюва бронза. Априлов е бронзов медалист и от европейското първенство за кадети през февруари в Сочич (Русия). В първия ден в петък битките започнаха в 18.00 часа и продължиха до полунощ.
Още четирима българи участваха в първите категории, но не успяха да стигнат до медалите. Това са Мирослав Бончев (ката 16-17 години), Роберто Петров (над 70 кг кумите), Красен Николаев (над 70 кг кумите) и Максим Христов (над 70 кг кумите). Бяха раздадени и първите четири компекта медали. В категория до 57 кг кадети кумите шампион стана Данила Михаиличенко (Русия), до 70 кг Арбен Пиетра (Швейцария), над 70 кг Раби Юлих (Франция) и ката младежи Павол Щолар (Словакия). На Световната младежка лига по карате в София участват рекордните 2000 състезатели от над 70 държави. Срещите се ръководят от близо 120 международни съдии. Днес състезанието продължава от 8.00 до 20.00 часа с надпреварата при 16-17 годишните, където България има много силни състезатели и шансове за още медали.