Свитолина стигна 1/4-финалите в Рим след "геврек" в първия сет

Защитаващата титлата си Елина Свитолина преодоля сет изоставане и победи Дария Касаткина с 0:6, 6:3, 6:2, за да се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Рим. Нейна съперничка ще бъде германката Анжелик Кербер, която се наложи с 6:1, 6:1 срещу гъркинята Мария Сакари.

Свитолина, украинка и номер 4 в света, загуби първия сет само за 21 минути, но след това 23-годишната тенисистка от Одеса не срещна проблеми. Тя проби сервиса на Касаткина още в началото и спечели четири поредни гейма, за да изравни в резултата.

Свитолина подари на Касаткина втория си сервис-гейм в третия сет, но направи моментален рибрейк. 21-годишната рускиня всъщност повече не спечели гейм до края на сета и допусна три поредни пробива за 2:6.

Настоящата световна номер 1 Симона Халеп пък ще запази първото си място в ранглистата, след като се класира на четвъртфиналите без игра. Нейната съперничка Медисън Кийс се отказа от мача заради болки в ребрата.