Веселин Живков и Виктория Георгиева спечелиха спринта на 100 м на “Нови звезди”

Веселин Живков (Академик-София) и Виктория Георгиева (КЛАСА) бяха най-бързи на 100 метра в 40-ото издание на международния атлетически турнир “Нови звезди”, който се проведе в София днес. Живков, който по-рано днес завърши трети на 200 м с 22.83 сек, спечели надпреварата в късия спринт при мъжете с 10.83 секунди. Така той остана само на 2 стотни от норматива за участие на Европейското първенство за юноши и девойки до 18 години в Дьор (Унгария). Втори на 100 м финишира Слави Мутафов (Атлетик-София) с 10.87 сек, а третото място зае Георги Ганчев (Локомотив-Русе) с 11.09 сек.
Лекоатлетически турнир "Нови Звезди"@@@
При жените Георгиева, която преди това финишира трета на 200 м с 25.23 сек, беше безапелационна в късия спринт и спечели с 12.06 сек. Шампионката до 20 години на 60 м и 60 м/пр от тази зима Никол Андонова (СК Европул) зае втората позиция с 12.30 сек. Ива Александрова (ЦСКА-София), която преди броени дни спечели пет медала (4 златни и 1 бронзов)  от Националната универсиада, се нареди трета с 12.50 сек.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от 40-ото издание на "Нови звезди" ТУК!!!