Етър се доближи до спасението след страхотен гол на играч на Барселона (видео+снимки)

Отборът на Етър направи важна стъпка към оставането си в Първа лига. Играчите на Красимир Балъков победиха с 1:0 като гост Пирин във втория мач между двата тима в първата фаза на елиминациите за спасение. В първия двубой във Велико Търново тимът спечели с 2:1 и така с общ резултат 3:1 продължава към директния мач за оставане, който ще ги изправи срещу Дунав (Русе).

Единственият гол днес бе дело на Аласана Мане в началото на втората част. Играчът на Барселона, който е под наем във Велико Търново, се разписа с бомбен шут с левия крак от близо 30 метра.

“Орлетата” от своя страна ще се изправят срещу Витоша (Бистрица). Загубилият в този сблъсък ще изпадне директно от родния елит, а победителят ще играе с втория от Втора лига за оставане.

Пирин - Етър@@@

През първата част Пирин бе по-активният тим и играчите на Милен Радуканов показаха, че не се са примирили с остраняването и ще се опитат да направят всичко по силите си, за да стигнат до краен успех. На два пъти Фло Боджадж бе близо до попадение, но първо Христо Иванов спаси, а след това ударът му мина над вратата.

Втората част започна отново с натиск на Пирин, но в 52-ата минута гостите издебнаха своя момент и нанесоха решителния си удар. Румен Руменов върна топката към Мане, който бе извън наказателното поле и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Георги Георгиев.

След попадението Етър придоби спокойствие и увереност, докато играчите на Пирин сякаш привършиха силите си. До края на мача гостите действаха разумно и предпазливо, което се оказа правилния подход и Пирин не успя да се върне в мача, с което да направи последните минути драматични.

Така на 17 май двата тима излизат отново в битка за оцеляване. Етър гостува на Дунав в първия мач, докато Пирин има визита в Бистрица на Витоша. Реваншите са четири дни по-късно.

ПИРИН - ЕТЪР 0:1