Монтана разби Лудогорец, но се сбогува с мечтата за Първа лига

Тимът на Монтана разби с 4:0 Лудогорец II в мач от предпоследния 29-и кръг на Втора лига. Иван Коконов (17), Тони Тасев (21) и Атанас Илиев (45) бяха точни преди почивката, а Илиев добави още едно попадение в края на мача. Този успех обаче се оказа недостатъчен за "сините", които се сбогуваха официално със своята мечта да се върнат в Първа лига. Съставът на Ферарио Спасов остана на четвърто място с актив от 56 точки, но кръг преди края няма как да стигне до третото място, което е заето от Царско село с актив от 60 точки. Последния кръг монтанци гостуват на лидера Ботев (Враца), който има нужда от победа, за да се завърне директно в елита.

Това беше трети пореден успех за домакините и общо девети в последните 11 мача, в които имат и две равенства. Въпреки сериозната положителна серия Монтана няма да може да стигне до бараж, след като плати скъпо за слабите резултати през есента, а също така и поражението от Марица в началото на 2018 година.

На стадион "Огоста" играчите на Феро търсеха гола от първата минута, а той падна в 17-ата минута. Атанас Илиев центрира и Коконов от въздуха прати топката в мрежата за деветото си попадение за сезона. Малко след това Тони Тасев удвои с диагонален изстрел в 21-ата минута. Голът беше трети за бившия футболист на Пирин, а в края на полувремето Атанас Илиев също се разписа. Таранът засече с глава центриране на Тодор Колев.

Второто полувреме темпото на игра спадна, тъй като конкурентите на Монтана водеха и това изхвърляше тима от борбата за елита.

В 86-ата минута Илиев беше изведен зад защитата и вкара своя 11-и гол за сезона, като оформи крайното 4:0.