Катрин Тасева грабна още два златни и общо четири медала от Държавното

Шампионката в многобоя Катрин Тасева от клуб "Левски Илиана" спечели два златни и два сребърни медала на финалите на отделните уреди при дените на държавното първенство по художествена гимнастика категория Елит, която завърши в зала "София". Тасева стана шампионка на бухалки и лента, след като получи оценки съответно 19.150 и 17.700 точки. Тя взе сребърните медали на обръч със 17.000 точки, след като имаше изпускане на уреда и на топка с 18.750.
Държавно първенство по художествена гимнастика@@@
Златото на обръч спечели Невяна Владинова от клуб "Левски", която игра добре и беше оценена със 17.550 точки. На обръч грешки допуснаха всички финалистки, което е очевидно от оценката, с която бронзовото отличие взе Ерика Зафирова от клуб "Левски Илиана" - 15.450 точки.
Златото на топка спечели Боряна Калейн от клуб "Левски Триадица" след отлична игра и оценка от 19.200, която е най-високата на турнира. Трета се нареди Ерика Зафирова от клуб "Левски Илиана" със 17.650, колкото получи и Невяна Владинова, но оценката на Зафирова за изпълнение е по-висока, а Владинова изпусна уреда.
На бухалки втора е Невяна Владинова (Левски) с оценка от 17.550 точки, а трета - Боряна Калейн (Левски Триадица) със 17.200 точки, след като изпусна бухалка. На лента сребърното отличие взе Боряна Калейн със 17.550, а бронзовото стана притежание на Невяна Владинова със 17.300. В този финал бяха допуснати неточности почти от всички финалистки. Президентът на БФХГ Илиана Раева изгледа всички финали, а главен съдия беше президентът на Техническия комитет по художествена гимнастика към ЮЕГ и вицепрезидент на БФХГ Мария Петрова.
Снимки: Владимир Иванов/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от финалите във всички възрасти и награждаването ТУК!!!