Алавес укроти “лъвовете” в баското дерби

Отборът на Алавес спечели баското дерби срещу Атлетик Билбао с 3:1 в двубой от 37-ия кръг на Примера дивисион, който обаче беше без значение за крайното класиране, защото и двата тима доиграват сезона. Головете за победителите реализираха Джон Гуидети (43’), Мунир Ел Хадади (60’) и Ибай Гомес (78’), а Икер Муниан (79’) върна едно попадение за гостите.

Домакините откриха резултата в 43-ата минута по доста комичен начин, след като при върната топка към него вратарят на Атлетик Кепа Арисабалага прати топката право в краката на притичалия Гуидети, което беше достатъчно, за да се озове кълбото в мрежата за 1:0.

Четвърт час след почивката Алавес удвои преднината си след брилянтно изпълнен пряк свободен удар от страна на Ел Хадади. В 78-ата минута Гомес отбеляза с воле третия гол за тима си, а само 60 секунди по-късно Муниан вкара почетното попадение за “лъвовете” след корнер.

Така кръг преди края Алавес се изкачи на 12-ото място с актив от 47 точки, докато Билбао засега е с две позиции по-надолу с 43 пункта.