Доминик Тийм продължава да мачка в Мадрид

Австриецът Доминик Тийм се класира за втора поредна година за финала на турнира от сериите Мастърс в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,2 милиона евро. Поставеният под номер 5 Тийм победи шестия в схемата южноафриканец Кевин Андерсън с 6:4, 6:2 за 86 минути.

24-годишният австриец вчера сложи край на победната серия от 21 мача на клей на защитаващия титлата си местен любимец Рафаел Надал, а днес продължи силното си представяне. Тийм проби Андерсън още в първия гейм и запази преднината си до края на сета. Във втората част той отново започна с брейк, след което реализира и втори, за да поведе с 5:1 по пътя си към крайния успех.

В 15-ия финал в кариерата си австриецът очаква победителя от двубоя между Денис Шаповалов (Канада) и номер 2 Александър Зверев (Германия). Тийм се стреми към десети трофей и първи от сериите Мастърс.