Юргорден разби Малмьо във финала за Купата на Швеция (видео)

Отборът на Юргорден спечели Купата на Швеция за пети път в историята си. Във финала “синьо-черните” разгромиха с 3:0 Малмьо.

Якоб Уне Ларсон вкара първия гол в 17-ата минута. Той се разписа отблизо след центриране от корнер и лоша намеса на защитата на Малмьо. В края на полувремето Карлос Странсберг пропусна да изравни. Нападателят на Малмьо се забави и настъпи по ръката бившия национал Андреас исаксон, който пази вратата на Юргорден.

2:0 направи Керим Мрабти в 47-ата минута. Той завърши перфектна атака по десния фланг и заби топката под гредата. В 81-ата минута Йонатан Ринг реши всичко с трети гол за Юргорден.

Двата тима са съперници и в първенството, но се представят под очакванията до момента. Юргорден е едва на 10-о място след 7-ия кръг, а Малмьо е 8-и.