Вратар направи 94 спасявания в мач от плейофите на АХЛ!

Вратарят на Лехай Вали Алекс Лайън направи невероятните 94 спасявания при победата на тима с 2:1 над Шарлът в мач от втория кръг на плейофите в Американската хокейна лига.

Срещата бе решена в петото продължение с гол на Алекс Крушелниски, който се разписа 146:48 минути след началото на двубоя, който се превърна и в най-дългия в историята на лигата, използвана за подготовка на младите играчи преди стъпването им в Националната хокейна лига.

25-годишният Лайън остана само на 4 спасявания от абсолютния рекорд от 98 отразени удара, който се държи от стража Майкъл Лейтън и бе поставен през 2008 година. Лайън отрази 40 удара в редовните 60 минути, 11 в първото продължение, 15 във второто, 12 в третото, 14 в четвъртото и два в петото, преди да се стигне до победния гол на Крушелниски.

Лехай Вали, филиал на Филаделфия Флайърс, води с 3:1 победи в серията с филиала на Каролина Хърикейнс - Шарлът. Играе се до четири победи от седем мача.