Трима българи на финал за Купата на Румъния (видео)

В реванш от полуфиналите за Купата на Румъния Ботошани победи с 2:1 Университатя (Крайова), но отпадна от турнира с общ резултат 3:6. Разгромният успех в първия мач позволи на гостите да играят спокойно. Христо Златински и Радослав Димитров бяха титуляри за Университатя, а Апостол Попов влезе като резерва след почивката.

Мариус Аксенте даде аванс на Ботошани в 13-ата минута, но в 61-ата Александру Митрица изравни. Победата за престиж на домакините донесе Боян Голубович в 66-ата минута.

В другия полуфинал съперници са Газ Метан и втородивизионният Херменщад, който спечели първата среща на свой терен с 1:0. Реваншът е утре.