ЮЗУ с нова победа, картотекира Велизар Димитров

Футболният отбор на ЮЗУ "Неофит Рилски" спечели и втория бараж по пътя към финалите на Държавното студенстко първенство.

На стадиона на "Евроколеж" в Пловдив благоевградските студенти победиха с класическото 3:0 колегите си от шуменския университет. Точни за победата на легендарния ни бивш национален вратар Пламен Николов и асистент Стоянов бяха Даниел Гогов, Младен Малечканов и Лъчезар Дафков. И тримата играят в отбори от Югозападната Трета лига.

Днес от 18:00 часа в четвъртфинал в град Дряново играят Русенски университет и Минногеоложки университет (София). Утре (10 май) от 18 часа в град Ихтиман играят НСА срещу Евроколеж (Пловдви), а по същото време в Кюстендил ЮЗУ срещу УНСС. За този мач ЮЗУ картотекира звездно попълнение - легендарния бивш футболист на ЦСКА и националния отбор Велизар Димитров. Той и в момента е главен скаут на ЦСКА-София, изгледа и някои от контролите на състудентите си.

Почти сигурно с картотека ще бъде уреден и още един по-специален студент на Университета - Милен Радуканов.

На 3 май беше изигран четвъртият четвъртфинал между ПУ и СУ, който завърши 1:1 в редовното време и 5:4 след дузпи за ПУ. В рамките на Националната студентска универсиада София 2018 на 15 май от 15:30 часа ще играят победителят от Русенски университет и Минногеоложки университет (София) срещу ЮЗУ срещу УНСС, а победителят от двойката НСА срещу Евроколеж (Пловдив) се изправя срещу ПУ. Полуфиналите ще се играят на НСА в столицата.

Финалът ще бъде на 17 май от 17:00 часа на НСА, след което ще бъде закрита Националната студентска универсиада София 2018.