Шампионската мечта на Риека остава жива с разгром над Интер

Отборът на Риека остава в борбата за титлата в Хърватия, след като записа разгромна победа с 5:1 над Интер (Запрешич) в сблъсъка между двата тима от 34-ия кръг на местната Първа лига. По този начин играчите на Матяш Кек се възползваха от грешката на лидера Динамо (Загреб) който по-рано през деня загуби с 1:3 от Локомотива, и скъсиха разликата между двата тима само на 4 точки. Българският нападател Валери Божинов също взе участие в днешния мач, като се появи като смяна в 74-ата минута на мястото на Павичич.

Риека стигна до успеха с голове на Горгон във 2-ата, Акости в 34-ата, Пулич в 60-ата, Зута в 73-ата и Квръзич в 78-ата минута.

Почетноно попадение за Интер бе дело на Пренга в 89-ата минута на двубоя.

С този успех Риека събра актив от 66 точки и остава на 2-ата позиция. Интер пък е 6-и с 43 точки. Динамо остава начело със 70 точки и ще има нужда от една победа в оставащите си два мача, за да си гарантира титлата.