Халеп продължава да раздава "гевреци" в Мадрид

Водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове с награден фонд 6,69 милиона евро. Защитаващата титлата си от последните два сезона Халеп победи белгийката Елизе Мертенс с 6:0, 6:3 за малко повече от час. В първия си мач румънката загуби само едни гейм.

Румънката взе първите осем гейма в двубоя и записа 14-а поредна победа в испанската столица, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу квалификантката Кристина Плишкова (Чехия), която елиминира представителката на домакините Сара Сорибес Тормо със 7:5, 6:2.

Мертенс беше в серия от 13 последователни победи, но очевидно имаше физически проблеми, след като вчера се оттегли от надпреварата на двойки заради стомашен вирус. Белгийката взе само десет разигравания в първия сет, голяма част от които след непредизвикани грешки на съперничката, а във втория сет тя даде всичко от себе си, но това стигна само за спечелването на три почетни гейма.

Друга двукратна победителка - Петра Квитова (Чехия), продължава напред след успех над олимпийската шампионка Моника Пуиг (Пуерто Рико) с 6:3, 7:6 (8).

Шампионката през 2011 и 2015 година взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а втората част премина без пробиви и се стегни до тайбрек. В него Квитова пропусна мачбол при 6:5 точки, след като спаси сетбол при 6:7, отново стигна до мачбол при 8:7, но успя да затвори мача едва при третата си възможност при 9:8.