Мълния и Габър 2015 с победи на чужд терен

Футболното първенство в Северна "А" ОФГ – Шумен продължава с напрежение в борбата за второто място даващо право на участие във финалите на градския стадион "Панайот Волов" в Шумен. Лидерът Мълния (Климент) е недостижим на върха. Борбата е кой ще е втория отбор, който ще представи групата на финалите.

В оставащите 4 кръга претендиращите Никола Козлево и Дъбрава (Осеновец) имат сравнително лесна програма – все с отбори опашкари или във втората половина в таблицата за класиране. Тази събота Никола Козлево има тежко гостуване на Вихър 1969 (Боян). При евентуална победа на домакините, Дъбрава (Осеновец) може да се възползва и да изкочи напред с 1 точка.

При пълен или частичен успех на гостите – всичко вече ще е ясно, на финалите ще отиде тима на Никола Козлево. Всичко това е в теорията на вероятностите, понякога на футболния терен става това, което не се предвижда. Ще видим – остана малко затова.

В изминалия ХХII кръг всички водещи отбори спечелиха двубоите. Лидерът Мълния (Климент) като гост на Зенит (Черноглавци) започна зле, получи гол във вратата си още в първите минути реализиран от Месут Мехмед. Това стресна гостите и с головете на Феим Мехмед още в първата част резултата от домакините се обърна за гостите.

През втората част нови три гола реализирани от Марио Иванов (2) и Тасин Севгин се оформи крайното 1:5. В Студеница гостите от Габър 2016 (Габрица) спечелиха двубоя с головете на Билгин Реджеб – хеттрик, два в първата и един през втората част на мача. Дъбрава (Осеновец) не пропусна да спечели срещу Борци с изразителното 5:2. Гюнеш Ридван и Билял Шабан реализираха по два гола, петото попадение беше дело на Билгин Сюлейман.

Никола Козлево също вкара 5 гола във вратата на гостите от Хърсово. Гюлкан Ембие се отчете с 4 гола, Аднан Халилов – реализира за крайното 5:1. Шест гола във вратата на Вихър 1969 (Боян) реализираха нападателите на Ясен 2007 (Ясенково) – по 3 в двете полувремена. Шенол Ибрахим и Айгюн Мехмед вкараха по 2 гола, Ибрахим Сали и Реджеб Реджеб – по един. В Капитан Петко мача с Лудогорец 2017 (Каолиново) не излъчи победител и завърши наравно 1:1. Головете паднаха през втората част реализирани от Месут Бюнямин за домакините и Серкан Беркант за гостите.