Рома си тръгна с изстрадана победа от Сардиния

Отборът на Рома записа минимална, но много важна победа с 1:0 в гостуването си на Каляри от 36-ия кръг в Серия "А". Дженгиз Юндер отбеляза единственото попадение за "Вълците" още в 15-ата минута, но то се оказа достатъчно. Домакините имаха своите шансове да се доберат поне до равенството, но показаха припряност в завършващата фаза.

Срещата започна добре за гостите, които в 15-ата минута поведоха в резултата след миг на гениалност от Юндер. Турчинът овладя в наказателното поле, финтира защитник и изненадващо стреля по земя към далечния ъгъл на вратата и топката се оплете в мрежата за 0:1.

Две минути по-късно и Александър Коларов отправи опасен шут, преминал над вратата.

Постепенно обаче и Каляри надигна глава и пропусна две страхотни възможности. В 33-ата минута Леонардо Паволети бе намерен във вратарското поле с центриране по земя, но ударът на нападателя бе твърде слаб и право в ръцете на Алисон. Три минути по-късно Бруна Перес за малко да си отбележи автогол, реагирайки лошо при едно остро центриране, но отново бразилският страж се намеси блестящо и опази вратата си.

В началото на второто полувреме домакините пропуснаха най-добрата си възможност. Диего Фариас излезе очи в очи с Алисон, но вместо да отбележи, си поведе много лошо топката и тя му избяга в най-важния момент.

В 72-ата минута пък дойде най-спорната ситуация в мача. Отново Фариас се откъсна на скорост и бе съсечен в гръб от Коларов, но вместо сърбинът да бъде изгонен, съдията отсъди корнер. Последваха доста спорове от страна на домакините, но реферът така и не се реши да прегледа видеоповторение но ситуацията, а вместо това показа жълт картон на Артур Йоница.

В 84-ата минута и Марко Сау пропусна страхотна възможност да се разпише отблизо, като отново Алисон бе последна преграда пред гола, блокирайки удара на нападателя.

Все пак Рома удържа победата и с актив от 73 точки излезе на 3-ото място във временното класиране. Каляри пък остава в опасната зона на 18-ата позиция с 33 точки.