Доби Рабаджиева и Христина Русева останаха 4-и в ШЛ (видео + снимки)

Волейболните националки Добриана Рабаджиева и Христина Русева и техният Галатасарай (Истанбул) останаха без медали и завършиха 4-и в Шампионската лига за жени. Волейболистките на "Джим бом" отстъпиха на италианския шампион Имоко Волей (Конеляно) с категоричното 0:3 (17:25, 18:25, 20:25) в спора за бронзовите медали на финалната четворка на най-престижния евротурнир, игран този следобед пред около 1800 зрители в зала "Поливалента" в Букурещ.

Така Галатасарай повтори най-доброто си класиране в Шампионската лига - от преди пет години, когато в малкия финал отново загуби битката за бронза. От друга страна това е второ поредно отличие за отборът на Конеляно, който през миналата година игра на големия финал на ШЛ и спечели сребърните медали. В момента се играе големият финал между защитаващия титлата си турски гранд Вакъфбанк (Истанбул) и домакините на "Файнъл Фор"-а от Волей (Алба-Блаж), с националката Петя Баракова и Славина Колева в състава си.

Доби Рабаджиева, която бе на полето в първия и третия гейм, завърши с 9 точки (3 блока, 32% ефективност в атака и 83% позитивно посрещане)

и бе най-резултатна за Галатасарай заедно със звездата на тима Неслихан Демир (1 блок, 31% ефективност в атака и 80% позитивно посрещане).

Христина Русева пък бе в игра само в първия и втория гейм и се отчете само с 2 точки от атака

. За тима на Конеляно мексиканката Саманта Брисио реализира 14 точки (2 блока, 2 аса, 63% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане), а хърватката Саманта Фабрис добави 12 точки (50% ефективност в атака) за победата.

ГАЛАТАСАРАЙ (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) - ИМОКО ВОЛЕЙ (КОНЕЛЯНО, ИТАЛИЯ) 0:3 (17:25, 18:25, 20:25)