Малин Орачев: Започнахме слабо мача, тук една загуба е фатална

Наставникът на Дунав Малин Орачев остана доволен от победата на неговия тим с 1:0 като гост на Витоша (Бистрица) в първи плейофен двубой за оставане в Първа лига, но призна, че футболистите му не са започнали срещата добре.

“Започнахме много слабо мача в първите двайсетина минути. Инициативата беше тяхна. След първата наша ситуация пред вратата на противника заиграхме по-добре, създадохме доста положения, но не можахме да реализираме. След гола през второто полувреме вместо да заиграем по-добре, изпитвахме страх да играем с топката. Може би е нормално, защото една загуба е фатална. Най-важна е победата.

Този мач е по-специален. Това са плейаути, след които ако не си краен победител, става още по-трудно.

Важно беше да не допуснем гол. Вече четвърти мач имаме суха мрежа. Вкарахме гол, но пропуснахме доста. Имаме още един мач, който трябва да го изиграем умно и хитро, след което да говорим”, каза Орачев.

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg