Ботев (Враца) изкачи върха във Втора лига

Отборът на Ботев (Враца) е новият лидер във Втора лига. Тимът на Сашо Ангелов победи с 2:0 като гост Струмска слава на стадиона в Драгалевци, където клубът от Радомир домакинства поради наказание. Врачани изиграха голям мач, като стигнаха до върха в групата, въпреки че играха около 60 минути с човек по-малко. Даниел Гаджев беше изгонен с директен червен картон още в 6-ата минута. Все пак колегите му стигнаха до важните три точки, а в герой за тима се превърна нападателят Иван Колев, който отбеляза и двата гола. Бившият футболист на Несебър първо беше точен в 16-ата минута, след което удвои в 68-ата минута. Той има вече шест попадения за Ботев и общо 14 през този сезон в шампионата.

В 62-ата минута Димитър Петков също беше пратен предварително под душовете, след като получи втори жълт картон.

Агитка от Враца подкрепя през цялата среща играчите на Ангелов, като първото полувреме феновете имаха претенции към отсъжданията на Стефан Павлов.

Третият пореден успех в шампионата изведе тима на Ботев Враца на върха с 58 точки, но утре е столичното дерби Царско село и Локомотив (София), които са останалите конкуренти за първото място в първенството. Играчите на Веселин Великов имат нужда от победа, за да се върнат на първа позиция, докато "железничарите" търсят задължителни три точки, за да настигнат своя противник, който е на второ място в класирането.

Ботев гостува на Оборище и приема Монтана в последните два кръга на сезона.

Струмска слава пък записа 14-та загуба, като остана в зоната на изпадащите на 13-то място с 32 точки.

СТРУМСКА СЛАВА - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2
0:1 Колев (16)
0:2 Колев (68)

СТРУМСКА СЛАВА: Радослав Костадинов, Борислав Николов, Мартин Костов, Георги Иванов, Димитър Петков, Ерик Иванов, Ивайло Стоянов, Любомир Танев, Кристиян Тасев, Христо Младенов, Стоян Георгиев

Резерви: Мартин Величков, Юлиян Чапаев, Тодор Зюмбулев, Окечукво Обаси, Георги Каранейчев, Александър Аспарухов, Ангел Маджиров

БОТЕВ (ВРАЦА): Александър Любенов, Иво Харизанов, Деян Иванов, Кристиян Григоров, Атанас Фиданин, Йордан Апостолов, Даниел Гаджев, Емил Стоев,  Петър Атанасов, Спас Георгиев, Иван Колев

Резерви: Христо Митов, Андреас Васев, Атанас Кабов, Борислав Борисов, Георги Янев, Ивайло Михайлов, Петър Альошев