ЛеБрон отново съсече Торонто

ЛеБрон Джеймс вкара кош със сирената за победа на Кливланд със 105:103 срещу Торонто в третия плейофен мач между двата отбора от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). По този начин Кавс поведоха с 3-0 в серията от Източната конференция и ще имат възможност да я затворят в четири мача, както го направиха и миналата година.

Раптърс изравниха резултата с тройка на новака в лигата Огугуа Ануноби само осем секунди преди края, но Джеймс улови пас в последвалата атака, дриблира към коша на съперника и вкара две точки пред шокираната пейка на гостите. Кралят не само спечели мача, а и подобри вечния рекорд по отнети топки в плейофите с 399 и четири повече от Скоти Пипън. Джеймс завърши мача с 38 точки, Кевин Лав добави 21 и спечели 16 борби, а Кайл Корвър записа 18 пункта за Кавс. Кайл Лори вкара 27 точки за Торонто, който успя да изравни резултата в последната четвъртина, въпреки че звездата Демар Дерозън беше на пейката. Ал Хорфърд вкара победен кош късно в допълнителната част за победа на Бостън със 101:98 срещу

Филаделфия, с което Селтикс поведоха с 3:0 победи в серията. Хорфърд беше точен 5.5 секунди преди края и Бостън взе аванс при 99:98, а по-късно довърши домакините с две точни стрелби от линията за нарушение.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от плейофите:

Филаделфия - Бостън 98:101 след продължение

* Бостън поведе с 3:0 победи в серията.

Кливланд - Торонто 105:103

* Кливланд поведе с 3:0 победи в серията.