Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Фернандо Алонсо дебютира с победа в "6-те часа на Спа" (видео)

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо спечели първия кръг от сериите по издръжливост (WEC) заедно със своите съотборници - Себастиен Буеми и Казуки Накаджима. Победата в "6-те часа на Спа" е облекчение за Алонсо, който не бе стъпвал на най-високото място на почетната стълбичка в който и да е шампионат отдавна. Вторият екип на Toyota с автомобил с номер 7 взе второто място.

Победителите имаха почти безпроблемно състезание, а фактът, че вторият екип на японския конструктор трябваше да стартира от питлейна им помогна допълнително. Наказаният екип успя да стигне до втората позиция след 3-ия час.

Триумфът за триото дойде въпреки че Казуки Накаджима трябваше да направи извънреден питстоп, тъй като коланите му не бяха достатъчно затегнати. Малко по-късно се завъртя и изгуби няколко секунди от преднината си, но неговите съотборници наваксаха това.

Двата автомобила на Toyota бяха разделени от около минута преди да излезе кола за сигурността и да стопи дистанцията помежду им. Алонсо пое управлението на колата за двоен последен стинт и успя да премине карирания флаг с преднина от 1.4 секунди по-бързо от Майк Конуей с втората Toyota.

Третото и четвъртото място бяха спечелени от Rebellion Racing. С две обиколки изоставане заради технически поправки в бокса Андре Лотерер, Нийл Яни и Бруно Сена заеха последното място на подиума.

В клас LMP2 G-Drive Racing взеха безапелационна победа с 21 секунди преднина въпреки появилата се в 5-ия час кола за сигурност. Основна заслуга за този аванс имаше бившия Ф1 пилот Жан-Ерик Верн. Екипът на Джеки Чан с Oreca с номер 38 взе второто място.

В GTE класа Ford победи Porsche. Катастрофата на Хари Тинкнел с втори Ford наложи излизането колата за сигурност.