Хитрино спечели битката за третото място с Локомотив (Русе)

Футболистите на Хитрино като че ли спечелиха битката за третото място с Локомотив (Русе) след спечеления категорично двубой от ХХVIII кръг на Североизточната трета лига. Срещата започна доста динамично, с непрестанни атаки и към двете врати. В 18-ата минута Евгени Стоянов (Хитрино) напредна в наказателното поле на гостите и отбеляза първия гол във вратата на Димитър Лазаров. Въпреки надмощието на тима от Хитрино, до края на първата част нови попадения не паднаха въпреки многото изгодни ситуации пред Ивелин Василев, Христо Александров и Максим Недев.

Гостите от Русе явно имаха своите проблеми в състава. Отсъствието на контузения централен бранител Огнян Брайнов, наказаните Мартин Недков и Валентин Валентинов намалиха боеспособността на отбора, а това умело беше използвано от футболистите на домакините за пълния успех. През втората част гостите на моменти владееха играта на зеления терен, но многоходовите им атаки така не им донесоха успех. Напред Живко Парашкевов, Динко Станчев, Стефан Митев и Джан Али често излизаха в стрелкови позиции, но или прибързаността, или точната игра на защитата на Хитрино не им позволиха да реализират дори и гола на честта.
За разлика от тях, футболистите на треньора Николай Кръстев чакаха удобния момент за да реализират нови голове във вратата на гостите. В 67-ата минута Христо Александров с глава удвои преднината на Хитрино, а едва влезлият в игра като резерва Расим Нурханов в 87-ата минута направи победата класическа – 3:0.

След последния съдийски сигнал на Павлин Пенчев от Разград футболистите от Русе съжаляваха за многото пропуснати положения. „Играхме добре, но загубихме срещата с 3:0. Хитрино явно са се подготвили добре за мача срещу нас и спечелиха битката за третото място“ - споделиха голяма част от тях, напускайки терена с наведени глави.