Поморие с ценни три точки срещу съседите от Несебър

Отборът на Поморие записа изключително ценни три точки при домакинството си на Несебър в среща от 28-ия кръг на Втора професионална лига. Футболистите на Веселин Бранимиров спечелиха с 3:1 двубоя, който, по ирония на съдбата, се игра на градския стадион в Несебър, тъй като на техния в момента текат ремонтни дейности.

Символичните домакини бързо решиха всичко в своя полза, след като до 34-ата минута имаха аванс от три гола. Първо Дженг Зиксянг си отбеляза автогол в 11-ата, а в 19-ата и 34-ата точен бе Ахмед Ахмедов. Почетното попадение за тима на Николай Жечев реализира Трайо Грозев, който се разписа шест минути преди края на мача.

Със спечелените три точки Поморие събра 37 и в момента дели осмата позиция с дубъла на Лудогорец, на който му предстои домакинство на Оборище (Панагюрище). Несебър пък, който отдавна си осигури оцеляването в професионалния футбол, е непоклатим с 44 точки на четвъртата позиция.

Снимка: "KotaSport"