Германски финал в Мюнхен

Защитаващият титлата си Александър Зверев и трикратният шампион Филип Колшрайбер се класираха за финала на турнира по тенис на червени кортове в германския град Мюнхен с награден фонд 501 345 евро.
Зверев стигна до финала, след като победи със 7:5, 6:2 южнокорееца Хьон Чун в първия полуфинал, а във втория, който бе изцяло германски, какъвто ще бъде и финалът, Колшрайбер се наложи с 6:2, 6:4 над Максимилиян Мартерер.

Зверев и Чун направиха много интересен първи сет, в който изглеждаше, че кореецът има предимство, тъй като бързо поведе с 3:0 гейма. Последваха обаче цели пет последователни гейма в полза на германеца, за да обърне резултата до 5:3, но Чун върна пробива и докара нещата до 5:5.

Водачът в схемата обаче направи нов пробив за 6:5, след което успя да затвоти сета на свой сервис. Във втория сет Зверев нямаше подобни затруднения и след два ранни пробива докара резултата бързо до 5:1 и малко по-късно приключи мача.

Шестият в схемата Колшрайбер направи по два пробива и в двата сета и така победи дебютиращия в тази фаза на турнира Мартерер. Ако победи и Зверев в неделя, Колшрайбер ще спечели четвърта титла в Мюнхен след тези през 2007, 2012 и 2016 година.