Атлетик Билбао спря серията на Бетис, "Сан Мамес" аплодира Пуйол (видео)

Отборът на Атлетик Билбао постигна първа победа в Ла Лига от месец насам след успех с 2:0 над гостуващия Бетис в двубой от 36-ия кръг. Икер Муниаин (76) и Ариц Адурис (92) бяха точни за баските. Атлетик приключва един посредствен сезон, в който в най-добрия случай ще завърши в средата на класирането. “Вердибланкос” допуснаха първо поражение от два месеца насам, но със сигурност ще играят в Лига Европа през новия сезон.

Днес легендата Карлес Пуйол беше отличен от Атлетик Билбао с наградата One Club Man, която се дава на футболист, играл само в един клуб през цялата си кариера. Каталунският защитник излезе на терена след края на първото полувреме и получи аплодисменти от публиката на “Сан Мамес”.

“Лъвовете” на Хосе Сиганда имаха по-чистите голови ситуации преди почивката. Гостите от Севиля почти изцяло се бранеха. В 27-ата минута Иняки Уилиямс нямаше късмет и удари греда. В 40-ата Микел Рико беше близо до попадение при карамбол. Три минути по-късно Рико също удари греда. Полувремето завърши с неоползотворени ситуации пред Ариц Адурис (44) и Иняки Уилиямс (45).

През втората част играта се развиваше предимно в средата на терена. В 76-ата минута Икер Муниаин отбеляза с глава на втора греда след подаване от крака на Иниго Лекуе. Едва след попадението андалуският тим се посъбуди. В 85-ата Фабиан Руис Пеня беше спрян от Кепа Арисабалага. В 89-ата “зелено-белите” изравниха резултата, но попадението не беше зачетено. Съдията видя нарушение срещу вратаря, но такова нямаше. В 90-ата Баломпие направи нов пропуск при корнер. В 92-ата ветеранът Адурис реализира за крайното 2:0 след подаване на Иняки Уилиямс.