Суонзи стъпи в блатото

Суонзи може да се озове в зоната на изпадащите седмица преди края на сезона. Тимът от Уелс загуби с 0:1 гостуването си на Борнемут и се намира в доста тежка ситуация, като може да бъде изпреварен от Саутхамптън. На Суонзи му остават два мача, като и ключово гостуване на “светците” във вторник.

Удар на Райън Фрейзър, който бе отклонен от главата на Моусън и не остави шансове на вратаря на гостите, донесе победата на Борнемут. По този начин тимът на Еди Хауи спря серия от три поредни загуби в шампионата и си гарантира оставането във Висшата лига.

Бегович направи двойно спасяване след удари на Ван дер Хоорн и Дайър през първото полувреме. Суонзи обаче нанесе едва един удар в очертанията на вратата след почивката и като цяло атаките на тима не носеха особена опасност.

БОРНЕМУТ - СУОНЗИ 1:0
1:0 - Фрейзър (37)