Милан загря за Юве с разгром, "росонерите" изхвърлиха Верона в Серия "Б"

Отборът на Милан разби с 4:1 Верона от 36-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" загряха подобаващо за финала за Купата на Италия с Ювентус, който ще се играе на 9 май на "Олимпико" в Рим. Освен това, момчетата на Дженаро Гатузо си върнаха за тежката загуба с 0:3 от есента във Верона, като дори изхвърлиха "джалоблу" в Серия "Б".

Хакан Чалханоглу (11), Патрик Кутроне (32), Иняцио Абате (49) и Фабио Борини (88) бяха точни за домакините, а Лий Сеунг-Воо (85) отбеляза почетното попадение за гостите от града на Ромео и Жулиета.
Милан - Верона@@@
"Сан Сиро" изпрати "червено-черните" с аплодисменти, докато гостите напуснаха елита на Италия официално два кръга преди края на сезона. Миланският гранд се върна на шесто място с актив от 60 точки, изпреварвайки Аталанта (50 точки), но "нерадзурите" имат мач по-малко, а другата седмица двата тима се срещат в директен сблъсък в Бергамо.

Наставникът Дженаро Гатузо отново можеше да разчита на Алесио Романьоли, който пропусна последния месец поради травма. Той си партнираше с Леонардо Бонучи в центъра на отбраната. Треньорът бе направи общо две промеви от победата с 2:1 над Болоня, която беше първа за отбора от 40 дни. Освен централният бранител и Иняцио Абате бе титуляр, като двамата смениха Кристиан Сапата и Давиде Калабрия.

Джанлуиджи Донарума бе на вратата, а Иняцио Абате и Рикардо Родригес бяха крайни защитници. Франк Кесие, Мануел Локатели и Джакомо Бонавентура бяха халфовете, а Патрик Кутроне, Хакан Чалханоглу и Сусо действаха в атака.

Гостите имаха нужда от задължителен успех, за да запазят шансове за оставане в Серия "А".

Фабио Пекия заложи на същата схема 4-3-3, както и домакините.

Милан започна активно, вратарят изби удари на Сусо и Патрик Кутроне, а Кесие също пропусна. В 10-ата минута Хакан Чалханоглу даде аванс на домакините. Турчинът се възползва от подаване на испанеца и вкара за 1:0. Голът беше втори поред за него и общо пети в калчото. "Росонерите" бяха пълни господари на терена, като десетката на гранда пропусна още две възможности, за да вкара втори гол в срещата.

В 32-ата минута Бонавентура намери Кутроне, който се обърна със защитник на гърба и удвои. Голът беше негов осми в калчото. Локатели и Романьоли можеха да вкарат нов гол, а гостите имаха претенции за дузпа.

Втората част започна с ново попадение на футболистите на Гатузо. Този път Абате беше голмайстор. Бранителят проби отдясно и с удар под гредата вкара за 3:0 в 49-ата минута. Отново Сусо асистира.

Сусо беше заменен от Борини, а Гатузо смени и Романьоли, който се завърна след травма, за да го запази за финала. На негово място влезе Матео Мусакио.

В 64-ата минута Локатели се размина с гол, тъй като вратарят Марко Силвестри изби със сетни усилия.  Ромуло удари гредата на Донарума от фаул в 70-ата минута. Никола Калинич пък смени Кутроне, а пет минути преди края Лий Сеунг-Воо намали със силен удар от 16 метра. Попадението беше негово дебютно в калчото.

Резервата Борини след асистенция на Бонавентура вкара за 4:1 и прати официално Верона в Серия "Б". Това беше втори пореден успех за Милан, който нямаше победа на своя стадион от 18 март, когато надви с 3:2 Киево.

Верона остана без успех срещу "росонерите" в Милано, като това беше 16-а загуба от 27 мача.

Тимът на гостите има пет поредни загуби, като остана на предпоследното 19-то място с 25 точки, но без шанс да настигне 17-ия СПАЛ, който има 32 точки.