Шалке подпечата участието си в ШЛ с победа над Аугсбург

Отборът на Шалке 04 постигна изключително важна победа с 2:1 в гостуването си на Аугсбург в среща от 33-ия кръг на Бундеслигата. С този си успех отборът от Гелзенкирхен подпечата участието си в Шампионска лига от следващия сезон, запазвайки второто си място след отбора на Байерн Мюнхен.

Минути преди началото на срещата домакините от Аугсбург организираха изпращане на своя страж Марвин Хиц, който след края на сезона ще подсили тима на Борусия (Дортмунд).

Още в самото начало на двубоя футболистите на Аугсбург бяха близо до откриване на резултата. Неразчетено излизане на стража на Шалке Ралф Феерман позволи на Алфред Финбогасон да отправи изстрел към вратата от малък ъгъл. Топката премина върху голлинията и се удари в десния страничен стълб, след което защитник на тима от Гелзенкирхен изчисти кълбото. Гостите отговориха със скоростна атака на Йевген Коноплянка в 16-ата минута, спряна беузпречно от Жонатан Шмид. С първия си изстрел към вратата футболистите на Шалке откриха резултата.

В 23-ата минута центриране от фаул бе засечено от Гуидо Бургщалер, който върна топката пред малкото наказателно поле на Хиц. Там Тило Кеерер положи десния си крак и даде преднина на своя тим. Отговорът на Аугсбург бе мигновен. В 26-ата минута домакините изравниха резултата чрез Филип Макс, който свари неподготвена защитата на Шалке при изпълнение на фаул от Даниел Байер. Бранителите на Шалке очакваха сигнал от главния съдия, но Байер пусна топката мигновено към Макс, който не сгреши, останал очи в очи с Ралф Ферман.

В 34-ата минута гостите отново поведоха в резултата след автогол на Алфред Финбогасон. Центриране на Коноплянка бе засечено с глава от Тило Кеерер. Топката излизаше в аут, но нападателят на Аугбург не успя да реагира и довкара кълбото в собствената си врата. До края на полувремето липсваха сериозни положения и пред двете врати, а футболистите на Доменико Тедеско се оттеглиха на почивка с крехък аванс.

Второто полувреме започна двуостро с положения и пред двете врати. В 47-ата минута Коноплянка бе съборен в наказателното поле на домакините, но главният съдия не отсъди 11-метров наказателен удар. Минута по-късно Финбогасон бе оставен непокрит в противниковото наказателно поле, но не успя да засече добро центриране на Каиуби. В 56-ата минута гол на Марко Рихтер бе отменен заради засада.

Решението на главния съдия бе потвърдено и от видеоповторение на ситуацията.

Последваха по-спокойни минути, в които и двата отбора изчакваха добър момент за атака. В 76-ата минута домакините от Аугсбург имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Коноплянка в наказателното поле. В 87-ата минута Леон Горецка бе изведен зад гърба на защитата на Аугсбург, но изстрелът му прелетя над вратата на домакините. В добавеното време Финбогасон пропиля златна възможност да подари точката за своя отбор, след като засече добра топка. Ударът му обаче бе прекалено лек и Ферман улови без проблем.

АУГСБУРГ - ШАЛКЕ 1:2