Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ейбар съсече евроамбициите на Жирона (видео)

Амбицираният тим на Жирона загуби с 1:4 у дома от Ейбар в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. Два гола на Кике Гарсия (9 и 37), едно попадение на Жоан Жордан (80) и едно на Такаши Инуи (89) донесоха победата за отбора на Хосе Луис Мендилибар. Загубата отдалечи жиронци от седмата позиция, която дава право на участие в Лига Европа.

Гостите от “Ипуруа” излязоха напред след голова контраатака в деветата минута. Такаши Инуи изведе Дани Гарсия, а той подаде към Кике Гарсия, който насочи в мрежата. Цели четирима играчи атакуваха вратаря Ясин Буну. Каталунците натиснаха в търсене на изравняване. В 27-ата минута Алекс Гранел направи голям пропуск. В момент, в който домакините наистина бяха натиснали своя съперник, получиха втори удар. В 38-ата Кике Гарсия отбеляза нов гол, след като изпревари Марк Муниеса и вкара с глава. В края на полувремето Гарсия се размина с хеттрик.

В 56-ата домакините върнаха интригата. Адай Бенитес беше изведен фронтално и направи 1:2. В 80-ата баските реализираха трето попадение на сметката си. Жоан Жордан се разписа сам срещу вратаря. В 89-ата Инуи довърши съперника, оставен абсолютно сам.