Брайтън съсече блед Манчестър Юнайтед и се спаси (видео)

Отборът на Брайтън постигна изключително ценна победа с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед в сблъсъка между двата тима от 37-ия кръг на Премиър лийг. По този начин "Чайките" събраха заветните 40 точки и вече няма дори теоритична възможност да изпаднат от елита. Единственият гол падна в 57-ата минута, а негов автор бе Паскал Грос. "Червените дяволи" пък изиграха доста блед мач и пропуснаха чудесна възможност още днес да си гарантират спечелването на сребърните медали в първенството.

Домакините започнаха срещата с Глен Мъри в предни позиции, а зад гърба му действа Паскал Грос. Хосе Искиердо и Антони Нокер пък оперираха по крилата.

Гостите пък днес стартирахат без контузения Ромелу Лукаку. В атака на негово място започна Маркъс Рашфорд, а той имаше подкрепата на Хуан Мата и Антони Марсиал. В средата на терена пък действаха Пол Погба, Неманя Матич и Маруан Фелаини.

Още в 3-ата минута Манчестър Юнайтд можеше да открие резултата. Рашфорд центрира от фаул и Фелаини с глава вкара топката във вратата, но голът не бе зачетен, тъй като белгиецът бе в засада.

В 7-ата минута и Брайтън създаде първата си голова опасност. Дейл Стивънс стреля по земя от границата на пеналта и топката се търкулна доста близо до гредата.

В 13-ата минута и Давид де Хеа трябваше да показва хладнокръвие след силен удар на Паскал Грос, но испанският страж уверено улови.

В 20-ата минута отново вратарят на гостите бе поставен под напрежение след мощен удар на Глен Мъри от воле, но Де Хеа демонстрира отличен рефлекс и опази вратата си.

В 23-ата минута Рашфорд отправи страхотен шут от воле, но защитник на Брайтън самоотвержено изби топката с глава, рискувайки да получи мозъчно сътресение.

Пет минути по-късно домакините имаха нова голова възможност. Искиердо стреля от около 25 метра и отново Де Хеа изби топката с върха на пръстите си.

В 35-ата минута Грос бе изведен сам срещу Де Хеа, но се наложи да стреля от малък ъгъл и вратарят с крак изби.

Юнайтед започна малко по-добре второто полувреме и в 50-ата минута Пол Погба получи в наказателното поле и отправи удар по земя, който бе спасен от вратаря.

В 57-ата минута обаче домакините стигнаха до откриване на резултата. Искиердо стигна почти до аутлинията и центрира, а Паскал Грос стреля с глава и въпреки намесата на Маркос Рохо, топката премина зад голлинията и съдията посочи центъра.

В 61-ата минута играчите на Брайтън поискаха дузпа за нарушение срещу Антони Нокерв наказателното поле, но Крейг Поусън не се впечатли и подмина ситуацията безмълвен.

В 65-ата минута Искиердо бе изпуснат в наказателното поле и стреля от движение, но топката профуча до гредата.

Една от най-добрите възможности за гостите дойде в 71-ата минута, когато Рашфорд отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, но Матю Райън показа добър рефлекс и спаси. Минута по-късно и Джеси Лингард обстрелва вратата на съперника, но този път австралийският страж доста по-лесно улови.

В 75-ата минута и Марсиал пробва далечен, но доста неточен удар. Тми миунти след това отново той стреля от воле, но резултатът бе същият.

В 87-ата минута "Червените дяволи" организираха хубава атака, Марсиал с пета върна за Лингард, който отправи неточен удар, но претендира, че е бил изблъскан от защитник на съперника. Съдията обаче трудно можеше да отсъди дузпа в тази ситуация.

В крайна сметка Брайтън се поздрави с успеха и с актив от 40 точки излезе на 11-ото място в класирането. Юнайтед пък допусна 7-ата си загуба за сезона, но остава на 2-ото място със 77 точки и 5 преднина пред третия Ливърпул.