Ясни са полуфиналистките в Прага

Поставената под номер 2 в схемата Петра Квитова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Прага (Чехия) с награден фонд от 250 хиляди долара. Двукратната шампионка от "Уимбълдън" Квитова победи с 6:3, 6:3 осмата поставена Катерина Синякова за 72 минути.

Десетата в световната ранглиста представителка на домакините Петра Квитова загуби подаването си срещу своята сънародничка още в първия гейм на срещата, но след това проби на два пъти Синякова и поведе в резултата след 6:3. Във втората част фаворитката Квитова спечели на три пъти геймовете при начален удар на Синякова и отново се поздрави с успех след 6:3.

На полуфиналите Петра Квитова ще играе срещу шестата в схемата Шуай Чжън (Китай), която победи в два сета с 6:4, 6:3 срещу италианката Жасмин Паолини.

В другия полуфинал в чешката столица една срещу друга ще застанат Камила Джорджи и Михаела Бузарнеску. Румънката Бузарнеску, седма в схемата, надигра с 6:2, 6:3 представителката на домакините Кристина Плишкова. Италианката Джорджи отстрани австралийката Саманта Стоусър с 6:2, 6:3.