Третият в схемата в Истанбул отпадна безславно

Сърбинът Ласло Джере се класира за втора поредна година за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 426 145 евро. 22-годишният Джере елиминира третия поставен в схемата Андреас Сепи (Италия) с 6:3, 6:7(4), 6:3 за 2:16 часа.

В спор за място на полуфиналите сърбините ще играе срещу номер 5 Паоло Лоренци (Италия), който победи квалификанта Марко Трунгелити (Аржентина) с 6:2, 7:6(5).

Номер 4 в схемата Аляж Бедене (Словения) отпадна във втория кръг след загуба от Таро Даниел (Япония) с 2:6, 2:6.

25-годишният японец направи четири пробива в мача, който продължи 80 минути. На четвъртфиналите Таро Даниел излиза срещу бразилеца Рожерио Дутра Силва, който се справи с шестия поставен Виктор Троицки (Сърбия) с 6:2, 6:3 за 82 минути.