ЦСКА 1948 крачи към Втора лига след здрава битка с Миньор, Бадема с победен гол (видео+галерия)

ЦСКА 1948 направи нова голяма крачка към Втора лига, след като спечели с 1:0 гостуването си на Миньор в мач от 29-ия кръг на Югозападната Трета лига. Единственото попадение в двубоя вкара Емил Гъргоров в 74-ата минута след изпълнение на дузпа. Бадема пропусна предишното домакинство на своя тим срещу Хебър (2:0), но днес бе на линия и изигра добър мач на наводнения терен в Перник.

Червените можеха да спечелят и по-убедително, но направиха 3-4 пропуска. Най-фрапантен бе на Веселин Васев в средата на второто полувреме, когато халфът не успя да улучи празната врата от метър, изпращайки топката високо над напречната греда.

Миньор(Перник) - ЦСКА 1948@@@

Непосредствено преди двубоя се изви страхотна буря с порой, който наводни терена и особено през първата част затрудни сериозно играчите и на двата отбора.

Иначе срещата започна с лек превес на домакините, но първата голова възможност бе пред тяхната врата. В 20-ата минута Гущеров центрира към Таушанов, който стреля от 7-8 метра с глава, но топката профуча на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 27-ата минута гостите отново създадоха напрежение пред вратата на Миньор. Петко Петков изстреля бомба от 25 метара, но стражът на домакините Леонтиев реагира добре и изби в корнер. След неговото изпълнене последва удар с глава, но в аут.

В 36-ата минута и пред Миньор се откри възможност да реализира, когато перничани за пореден път организираха атака през зоната на неубедителния Гроздин, но опасният шут на Атанасов излезе в аут.

През втората част теренът бе значително по-добър за игра, което в началото на полувремето се отрази по-положително на домакините. В тази част от мача гостите допускаха много грешки при подаванията си и до 67-ата минута не създазоха нищо сериозно. Във въпросната минута обаче Веселин Васев направи невероятен пропуск, когато не успя да вкара от метър на празна врата, стреляйки високо над напречната греда след центриране на Павлов от фаул.

Положението даде импулс на червените, които в следващите минути наложиха тотален натиск. Той даде резултат в 74-ата минута. Гущеров преодоля Лъчезар Георгиев отляво в наказателното поле, защитникът се хвърли на шпагат и изрита нападателя на червените в коляното, а за рефера не остана друго освен да посочи бялата точка. Зад топката застана Емил Гъргоров, който бе безпощаден - 1:0 за ЦСКА 1948.

До края на здравия сблъсък Миньор опита да натисне своя по-класен съперник, но на преден план изпъкна капитанът на софиянци Кирил Котев, който не остави шанс на нападателите при единоборствата във въздуха и ЦСКА 1948 спокойно удържа крехката си преднина.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ЦСКА 1948 0:1