Кейн бележи, Тотнъм бие и отново е на 5 точки пред Челси (видео)

Голове на Деле Али и Хари Кейн осигуриха важна победа на Тотнъм. "Шпорите" надвиха с 2:0 гостуващия Уотфорд и се укрепиха на 4-ото място в Премиър лийг, след като взеха само точка от предишните си два мача (1:3 с Манчестър Сити и 1:1 с Брайтън). Отборът на Маурисио Почетино се доближи само на 1 точка от третия Ливърпул и отново има аванс от 5 пред Челси, който прави отчаяни опити да се добере до топ 4 и да се класира за Шампионската лига.

Слабата форма на Тотнъм в последните седмици включваше и отпадане от Манчестър Юнайтед на полуфиналите за ФА Къп. Днес лондончани също не впечатлиха, а Уотфорд пропусна няколко добри възможности да направи края на двубоя непредвидим.
Първото полувреме ще се запомни с изявите на двамата вратари. Юго Лорис спаси опасни удари Ричарлисон и Абдулай Дукуре, докато Орестис Карнезис направи груба грешка и подари на Деле Али гола, с който Тотнъм поведе.

Попадението падна в 16-ата минута. Киърън Трипиър центрира, а Карнезис детински изпусна топката. Последва кратко меле, при което Кристиан Ериксен чукна кълбото към Али и английският национал зарадва феновете на "шпорите".
Андре Грей не можа да изравни в 26-ата минута, а до почивката Лорис показа класата си, отразявайки удари на Дукуре и Ричарлисон, който се бе озовал на добра позиция.

В началото на втората част Хари Кейн се подхлъзна и не съумя да засече центриране на Сон Хюн-Мин, но реагира бързо в ситуацията и отклони топката след добро подаване на Трипиър от другия фланг. В 68-ата минута Ян Вертонген уцели гредата, а малко след това Ричарлисон за пореден път не прояви хладнокръвие и шутира над вратата.
В последния четвърт час попадения на Жерард Деулофеу и Кейн бяха отменени, като и в двата случая имаше засада. Уотфорд имаше шанс да отбележи поне почетен гол, но Лорис не позволи на резервата Андре Карийо да го преодолее.

"Стършелите" са на 13-о място с 38 точки и нямат победа в 7 поредни мача. Освен това, тимът на Хави Грасия повече от 10 часа е без гол на чужд терен.