Кавани спаси ПСЖ срещу Гинган и изпревари Ибрахимович

Единсон Кавани донесе точката на Пари Сен Жермен в домакинския мач срещу Гинган от програмата на 35-ия кръг на френската Лига 1. Парижани губеха с 0:2 до 75-ата минута, когато уругваецът взе нещата в свои ръце и първо с гол от дузпа четвърт час преди края и седем по-късно възстанови равенството.

Преди това гостите изненадващо водеха след попадения на Людовик Блас (45) и Джими Бриан (68). Пари Сен Жермен вече си осигури титлата във Франция, а сега събра 91 точки. Гинган върви 11-и с 46.

Парижани бяха наузнаваеми пред собствена публика, като през първото полувреме отправиха само четири удара към вратата срещу 18 (!) за гостите. На няколко пъти с решителни намеси Тиаго Силва спаси тима си от попадение. Малко преди почивката младият Блас успя да открие.

След почивката парижани заиграха малко-добре, но получиха втори гол. Килиан Мбапе продължи да няма шанс пред гола, а негово попадение в 55-ата минута беше отменено заради съмнителна засада. В крайна сметка съдията се компенсира като даде дузпа за парижани за нарушение извън наказателното поле, която беше реализирана от Кавани.

В 82-ата минута уругваецът вкара и второто си попадение, с което стана еднолично реализатор номер 1 в Лига 1, като изпревари точно с два гола бившия нападател на ПСЖ Златан Ибрахимович.