Борусия (Д) се раздаде, но три греди и изумителен вратар попречиха (видео)

Борусия (Дортмунд) засипа Вердер (Бремен) от атаки и положения, но в крайна сметка не успя да спечели и мачът на “Везерщадион” завърши 1:1. По този начин, два кръга преди края на сезона в Бундеслигата, “жълто-черните”  пропуснаха шанса да изместят Шалке 04 от второто място и на 99% да си гарантират участието в Шампионската лига. Вестфалци са трети с 4 точки преднина пред петия Байер (Леверкузен) и при успех над Майнц 05 след седмица ще изпълнят целта си да се класират за турнира за богатите.

Гостите сториха всичко по силите си да се наложат в Бремен, но и това не се оказа достатъчно. Марко Ройс вкара за 1:0 в полза на Борусия след 19 минути игра, но до края на двубоя на два пъти пропусна сам срещу вратаря и удари една греда. Освен това греди нацелиха още Джейдън Санчо и Мануел Аканжи. Но главната причина за изпуснатите 2 точки се казваше Иржи Павленка. Стражът на Вердер блесна с поредица от спасявания - кое от кое по-решаващи.

Играчите в зелено трудно минаваха центъра, но имаха шанс да изравнят в последните секунди на първото полувреме, когато Томас Дилейни прониза Роман Бюрки с глава при поредната му грешка този сезон.

Вердер няма победа от четири кръга насам, но си гарантира оставането заради резултатите от другите срещи.

Този двубой в Бремен беше и последният за сезона в Бундеслигата, който се играе отделно от другите. Всички мачове в оставащите два кръга ще се изиграят по едно и също време - на 5 и 12 май от 16:30 часа.