СПАЛ 2013 засили конкурент към Серия "Б" и върви към спасение

Отборът на СПАЛ 2013 записа изключително важна победа, която го върна над чертата с изпадащите. Момчетата на Леонардо Семпличи удариха с 3:1 Верона, с което засилиха тима от града на Ромео и Жулиета към Серия "Б". А срещата започна отлично за веронци, които поведоха в 13-ата минута след точен удар на Матиа Валоти, който не остави шансове на Алфред Гомис.

В последните секунди на първото полувреме обаче Мохамед Салим Фарес си мушна автогол и резултатът бе изравнен - 1:1. В 72-ата минута Фелипе поведе СПАЛ 2013 към победата, а в 90-ата словенският национал Ясмин Куртич фиксира крайното 3:1 за гостите. До края и двата отбора ще трябва да се доказват на максимална степен, ако искат да останат в италианския футболен елит.