Сан Хосе изравни серията с Лас Вегас след две продължения

С гол на Логан Кутур 5:13 минути след началото на второто продължение Сан Хосе победи като гост Лас Вегас и изравни на 1:1 победи полуфиналната серия между двата отбора от плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига. Поражението бе първо в плейофен мач за играещия първия си сезон в лигата тим от щата Невада, който е първия кръг на елиминациите разби с 4:0 победи Лос Анджелис.

"Златните рицари", които спечелиха първия мач от серията със 7:0, водеха с 2:0 30 секунди след началото на втория период след две попадения на Уилям Карлсон, но с два гола на Бред Бърнс и един между тях на Кутур гостите от Сан Хосе успяха да направят пълен обрат в рамките на 12 минути и 7 секунди.

В третия период падна само един гол, а негов автор стана Нейт Шмид, който възстанови равенството за 3:3. Така се стигна до продълженията, в първото от които нямаше попадения, но малко след началото на второто Кутур изненада стража на домакините Марк-Андре Флюри с удар от малък ъгъл, донасяйки победата на "акулите".